Спецпроект

Польський Сейм ухвалив знесення радянських пам'ятників

Нижня палата парламенту Польщі (Сейм) 22 червня проголосувала за внесення правок до ухваленого у квітні закону про заборону пропаганди комунізму або іншого тоталітарного ладу в назвах будівель і об’єктів.

23 червня вшановуємо пам’ять жертв розстрілів в’язнів у тюрмах Західної України

Відступаючи перед нацистами влітку 1941-го, радянська влада знищила у в’язницях на території Західної України, за різними оцінками, від 9 до 20 тисяч людей. Згодом знищення в’язнів тривало в центральних і східних регіонах.

Хворий аргентинець почав розповідати, що він – Гітлер. ФОТО

У невеличкому містечку Сальта на заході Аргентини знайшовся чоловік, який називає себе диктатором Адольфом Гітлером, який останні 70 років переховувався

Архів-музей літератури і мистецтва можуть виселити із Софії

Центральний державний архів–музей літератури і мистецтва України (ЦДАМЛМ) пропонують перенести із будівлі на території заповідника "Софія Київська" у непристосовані для цього приміщення.

Арка, Щорс і "Таращанець". Які радянські пам'ятники ще лишилися в Києві? СПИСОК

На сьогоднішній день у Києві налічується 10 пам’ятників і 18 пам’ятних знаків, які підлягають демонтажу відповідно до закону про декомунізацію.

Історичне радіо дозволяє слухати музику ХХ століття

В Інтернеті з'явився унікальний ресурс Radiooooo, що дозволяє слухати музику, якій віддавали перевагу у тій чи іншій країні впродовж ХХ століття

Генеалогічна база на мешканців України в 1650–1920 роках відкрилася в Інтернеті

Почала діяти найбільша база мешканців території України, народжених між 1650-1920-ми роками, – pra.in.ua.

В Аргентині знайшли невідому колекцію предметів часів Третього Райху. ФОТО

Цього місяця в північному передмісті столиці Аргентини Буенос-Айреса Інтерпрол виявив одну з найбільших колекцій нацистських артефактів.

Ухвалу суду щодо проспекту Шухевича оскаржено. ДОКУМЕНТ

Сьогодні до Київського апеляційного адміністративного та Окружного адміністративного судів Києва подали апеляційну скаргу на попередню ухвалу про забезпечення адміністративного позову та призупинення перейменування проспекту Генерала Ватутіна на генерала Шухевича в столиці.

АНОНС: Науковий семінар до 100-ліття Генерального Секретаріату Центральної Ради

22 червня відбудеться відкритий науковий семінар, присвячений 100-літтю створення у 1917 році першого українського уряду – Генерального секретаріату.

Оголошено результати ЗНО з історії України

Український центр оцінювання якості освіти оголосив результати зовнішнього незалежного оцінювання з історії України, яке абітурієнти складали 2 червня.

З'явився текст нового законопроекту про реабілітацію жертв репресій. ІНФОГРАФІКА

На сайті Верховної Ради України оприлюднили текст і пояснювальну записку до проекту закону про вдосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного режиму.

In memoriam. Помер канцлер, що об'єднав Німеччину

Колишній канцлер Німеччини Гельмут Коль помер вранці, 16 червня, у своєму будинку у Людвігсхафені.

В Історичному музеї презентували спогади Марії Савчин "Тисяча доріг". ФОТО

15 червня в Національному музеї історії України презенували перевидання книжки спогадів підпільниці ОУН і УПА Марії Савчин-"Марічки" під назвою "Тисяча доріг".

Суд скасував повторне перейменування декомунізованих вулиць у Баштанці

15 червня Баштанський районний суд Миколаївської області визнав протиправним та скасував рішення Баштанської міської ради щодо зворотного перейменування вулиць, перейменованих у рамках декомунізації.

У Чехії створили портал про "внутрішню кухню" комуністичної держбезпеки. ФОТО

Архів Служби безпеки Чехії запустив Інтернет-додаток, який день за днем документує структуру та роботу комуністичного Міністерства внутрішніх справ Чехословаччини.

Повернення до проспекту Ватутіна не буде – секретар Київради

Мер Києва Віталій Кличко підписав рішення Київради про перейменування проспекту Генерала Ватутіна на проспект Романа Шухевича до ухвали Окружного адміністративного суду Києва про заборону подавати документ на підпис мерові.

АНОНС: День народження доньки Грушевського відзначать вечіркою в родовому маєтку

Літо – пора вечірок просто неба, пора сонця та лимонаду. Пропонуємо Вам відпочити в тіні садиби Грушевських у центрі Києва та провести цей вечір, занурившись в українську культуру, традиції.

Полтавські депутати відклали перейменування вулиці на честь Богдана Гаврилишина

Депутати Полтавської міськради вирішили відкласти перейменування вулиці на честь Богдана Гаврилишина.

АНОНС: Презентація спогадів діячки ОУН Марії Савчин "Тисяча доріг"

15 червня, запрошуємо на презентацію нового видання спогадів Марії Савчин "Тисяча доріг" від видавництва "Смолоскип".