У Львові обговорюватимуть Волинську трагедію

У львівській книгарні "Є" відбудеться розмова на тему "Волинь 1942-44 рр.: війна чи геноцид?".

У ЦДВР передали архів Романа Бжеського

Архів Центру досліджень визвольного руху (ЦДВР) поповнився документами з особового фонду дослідника української історії, літератора Романа Бжеського.

Львівські депутати взялися перенести прах Коновальця в Україну. ФОТО

Львівські депутати проголосували за створення організаційного комітету із питань увічнення пам'яті та перенесення з Нідерландів в Україну праху першого голови Організації українських націоналістів Євгена Коновальця.

АНОНС: телевізійна ІП - про напад Гітлера на Сталіна і президента ЗУНР

Головною темою програми "Історична Правда з Вахтангом Кіпіані" на телеканалі ZIK буде річниця початку німецько-радянської війни.

У Чехії відкрили музей влтавінів - уламків метеориту

Перший у світі музей, присвячений чеському раритету - каменю влтавін, відкрили днями в місті Чеський Крумлов.

Найбільший багатій світу разом із Маркесом і Кінгом відкрив музей

Мексиканський мільярдер Карлос Слім (Carlos Slim), який є найбагатшою людиною в світі за версією Forbes, відкрив у Мехіко музей живопису і присвятив його дружині.

На Київщині перепоховали червоноармійців, загиблих 1941 року. ФОТО

На меморіалі "Атакуючий солдат" у селі Борщів (Баришівський район Київщини) з військовими та християнськими почестями перепоховали солдатів Червоної армії, що загинули у Баришівському котлі у вересні 1941 року.

У Хорватії випустили путівник "по всіх музеях" країни

У Загребі представлений "Путівник хорватськими музеями і колекціями".

Німці хочуть назад "трофейні цінності". Росія: "ми заплатили кров'ю"

Канцлер Німеччини Ангела Меркель відмовилася взяти участь у відкритті виставки в Ермітажі "Бронзова доба. Європа без кордонів", яку повинна була відкрити разом із президентом Росії Владіміром Путіним.

Херсонес теж став Світовою спадщиною ЮНЕСКО

До списку Світової спадщини Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) внесено ще одну українську номінацію - Херсонес Таврійський. Рішення Комітету Світової спадщини ЮНЕСКО щодо включення Херсонеса Таврійського було одностайним.

КАРПАТСЬКІ ЦЕРКВИ СТАЛИ СПАДЩИНОЮ ЮНЕСКО. Фото

Унікальні дерев'яні церкви Карпат було внесено до списку Cвітової спадщини ЮНЕСКО. Експерти ООН залишили за святинями оригінальну назву – tserkva.

У США відкрився найбільший музей Сальвадора Далі

В Америці відкрили музей, який вважається найбільшим зібранням робіт Далі за межами Іспанії.

У Росії відкриється музей корабельних аварій

У Кронштадті може з'явитися перший у Росії музей корабельних аварій. Експозиція музею складатиметься з піднятих зі дна Фінської затоки судів, затонулих в різні історичні періоди.

Будинок-музей Цвєтаєвої відкрився після реставрації

У підмосковному Королеві (Болшево) відкрився меморіальний будинок-музей Марини Цвєтаєвої, що знаходився на ремонті близько року.

Посол США святкував перемогу козацької зброї під Очаковом. ФОТО

В Очакові (Миколаївщина) козаки з Одеської, Миколаївської та Херсонської областей разом із послом США в Україні відсвяткували перемогу української зброї у Лиманській битві 1788 року. Тоді проти османського флоту бився і засновник ВМФ США.

У Польщі відкрито пам'ятник жертвам Волинської трагедії. ФОТО

У містечку Ґромнік Тарнувського повіту Малопольського воєводства Польщі відкрито пам'ятник "жертвам Волинської різанини". На ньому зображена карта українських земель, які в 1920-39 рр. входили до складу польської держави. Монумент розташовано біля школи.

СЕНАТ ПОЛЬЩІ НАТЯКНУВ НА "ГЕНОЦИД" У ВОЛИНСЬКІЙ ТРАГЕДІЇ

Сенат (верхня палата парламенту) Польщі ухвалив заяву з приводу 70-річчя Волинської трагедії, в якій події 1943-го року названі "етнічною чисткою з ознаками геноциду".

На Закарпатті для туристів відкрили піонерську школу-музей

На Закарпатті туристам пропонують подорож у часі. Для цього там відкрили інтерактивну школу-музей. Він працює в приміщенні, збудованому наприкінці дев'ятнадцятого століття.

Карл Маркс потрапив у список Спадщини ЮНЕСКО. ФОТО

ЮНЕСКО доповнила список "Пам'яті світу" рукописами "Капіталу" і "Маніфесту комуністичної партії" Карла Маркса. До цього реєстру вносять пам'ятки світової документальної спадщини - і тепер Німеччина представлена там 17 документами.

Музей гомеопатії відкрився у Римі

У Римі відкрився перший в Італії і другий в Європі (після Штутгарта) Музей гомеопатії. Він створений з ініціативи засновника Італійської академії гомеопатії професора Антоніо Негро, який помер три роки тому.