Копачі скарбів отримають понад $5,5 млн за тонну стародавніх монет

70 000 кельтських монет знайшли ще у 2012 році і весь цей час тривали переговори щодо подальшої долі знахідки

Уряд Бейлівіку Джерсі (коронні володіння Великої Британії) виплатить винагороду за знайдений скарб.

 

У 2012 році археологи-любителі Рег Мід та Річард Майлз отримали дозвіл на пошуки з використанням металодетекторів на території округу Грувілл. І вже на другий день старателі виявили 61 мідну та срібну монети із зображеннями в індіанському стилі — із намистами та кіньми.

Про свою знахідку повідомили владі, а потім вдалося розкопати близько 70 000 монет вагою близько тонни. 

Історики вважають, що цим монетам 2000 років — це скарб, який сховало кельтське плем'я, рятуючись від легіонів Юлія Цезаря.

Після дев'яти років напружених переговорів з представниками влади острова Джерсі, археологи-аматори все ж таки отримають свою винагороду. Місцева влада погодила з представниками центрального уряду Великої Британії плату за зберігання монет на острові — 4,2 млн фунтів стерлінгів (5,63 млн доларів).

Гроші розділять між Мідом, Майлзом та організацією Jersey Heritage, яка проводила розкопки. 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР