В США оприлюднили документи у справі вбивства Джона Кеннеді

Національне управління архівів і записів США оприлюднило сотні раніше закритих для загалу документів, повʼязаних із розслідуванням вбивства президента Джона Кеннеді

Про це повідомляє Бабель.

 

Добірка з майже 1 500 відсканованих матеріалів зʼявилася на сайті Національного управління архівів і записів США 15 грудня.

"Загалом колекція складається з понад 5 мільйонів сторінок, повʼязаних із вбивством: записів, фотографій, кінофільмів, звукозаписів та артефактів. Більшість записів відкрито для дослідження", — йдеться у повідомленні управління.

Також в управлінні наголосили, що оприлюднили матеріали на виконання меморандуму президента Джо Байдена.

Багато оприлюднених документів стосуються вбивці Кеннеді — Лі Харві Освальда. До того ж, у багатьох матеріалах вказується про напруженість між США та Кубою, оцінюються заяви її лідера Фіделя Кастро.

Записи можна переглянути або завантажити у вигляді PDF-файлів. Сайт також пропонує текстовий пошук для читачів за ключовими темами чи фразами.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.