Київ із Софією Київською увійшов до п’ятірки найпопулярніших об’єктів ЮНЕСКО

Київ зі своєю перлиною Софією Київською опинився у топ-5 рейтингу найінстаграмніших місць з об'єктами Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, обійшовши такі популярні історичні міста, як Флоренція, Прага та Будапешт.

Відповідний рейтинг склала Британська компанія Design Bundles, повідомляють у НЗ "Софія Київська".

 

Експерти Design Bundles проаналізували 145 найпопулярніших міст і визначних пам'яток та підрахували, скільки разів вони були позначені у соціальній мережі Instagram.

Так вони визначили 10 найбільш інстаграмних об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у світі.

Київ у цьому рейтингу посів 4 місце в Instagram столицю України позначали майже 22 млн.

"Добре збережений інтер'єр та колекція мозаїк і фресок, датованих ХІ століттям, варті подорожі", - пишуть на туристичній платформі.

На першому місці опинився центр Риму з його Колізеєм, фонтаном Треві та Пантеоном.

На другому - Ріо-де-Жанейро: саме там розташований символ християнства та візитна картка Бразилії - монумент Христа-Спасителя.

Третє місце в рейтингу посіла Венеція та її лагуна.

Також в Instagram-десятку увійшли: історичний центр Флоренції; історичний центр Праги; Будапешт; місто Бразиліа; історичний центр Санкт-Петербурга; і Кіто, столиця Еквадора.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.