АНОНС: презентація проєкту «10 Днів незалежності України»

Україна відсвяткувала 30 річницю проголошення незалежності. Та чи почалася незалежність 24 серпня 1991 року? Творці серіалу «10 Днів незалежності України» переконані: Ні! Боротьба за нашу державність триває понад сотню років, а почалася – створенням Центральної Ради у 1917-му. Команда проєкту глибоко осмислила події, які вели нас до свободи впродовж століття.

20 листопада о 15:00 в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану відбудеться презентація, перегляд та обговорення з авторами проєкту "10 Днів незалежності України".
Україна відсвяткувала 30 річницю проголошення незалежності. Та чи почалася незалежність 24 серпня 1991 року? Творці серіалу "10 Днів незалежності України" переконані: Ні! Боротьба за нашу державність триває понад сотню років, а почалася – створенням Центральної Ради у 1917-му. Команда проєкту глибоко осмислила події, які вели нас до свободи впродовж століття.
Відвідувачі заходу зможуть пройти цей історичний шлях разом з авторами відеоциклу, сфокусувавшись на Майданах – від протестів на граніті до Революції Гідності.
 
 
Проєкт представлять його творці:
·  Володимир В'ятрович – історик, автор
·  Яків Любчич – режисер
·  Михайло Смуток – продюсер
·  Володимир Бірчак – історик, науковий консультант
Після презентації серіалу відбудеться перегляд його двох серій, у яких під мікроскопом досліджені й осмислені українські Майдани від 1991 до 2014 року. По завершенні відбудеться дискусія з авторами історичного серіалу.
Гості повинні дотримуватися чинних карантинних вимог, у тому числі мати при собі дійсний сертифікат про вакцинацію від COVID-19, дійсний сертифікат про одужання, або дійсний негативний результат тесту.
Вхід вільний. Зважаючи на карантинні вимоги, кількість присутніх може бути обмежено. Для участі прохання РЕЄСТРУВАТИСЯ.
Стежте за наближенням події у мережі Facebook.
 
Проєкт "10 Днів незалежності України" створив Центр досліджень визвольного руху за підтримки Українського культурного фонду.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.