Спецпроект

СКУ оприлюднив календар відзначень 88 роковин Голодомору-геноциду

Світовий конґрес українців (СКУ) оприлюднив календар відзначень 88 роковин Голодомору 1932-33 рр. – геноциду українського народу, до яких 27 листопада долучиться світове українство

У суботу, 27 листопада 2021 року, світове українство долучиться до України та міжнародної спільноти у вшануванні жертв Голодомору 1932-33 рр. – геноциду українського народу, що став страшною сторінкою історії, але не зламав українську націю у прагненні жити в гідності та в свободі. 

 

В цьому році центральним заходом вшанування пам'яті жертв Голодомору, зорганізованим СКУ, стане вебінар "Голодомор і нація: вплив через покоління", за участі провідних істориків та експертів з України та світу. Подія відбудеться 18 листопада 2021. Зареєструватися.

Також Міжнародний координаційний комітет СКУ у справі Голодомору, в своєму нещодавньому зверненні до українських організацій та громад, закликав українців по всьому світі в суботу, 27 листопада 2021 р., у Міжнародний день пам'яті жертв Голодомору, вшанувати кожну дитину, жінку та чоловіка, які невинно загинули під час цього геноциду: хвилиною мовчання о 19:32 за місцевим часом, запаленням свічок пам'яті у вікнах своїх будинків та участю в пам'ятних заходах та поминальних службах у місцевих громадах. 

Окрім того, СКУ запрошує всіх долучитися та поширювати акцію Крайового Комітету США для Визнання Голодомору Ґеноцидом з метою позбавити американського журналіста Валтера Дюранті Пулітцерівської премії (Pulitzer Prize). Петиція доступна за цим посиланням.

Календар відзначень пам'яті жертв Голодомору у світі: 

4 листопада – Львів. Україна. Розпочнеться експозиція найвідомішої виставки на тему Голодомору "МАРІЯ". Виставка відкриється для глядачів, як тільки це буде можливо та не зашкодить здоров'ю гостей і працівників музею. Виставки "Марія" вже демонструвалися у Швеції та США, a в Україні тривала з осені 2020 до весни 2021 у Національному музеї Голодомору-геноциду (Київ). Виставка та всеукраїнський тур здійснюється за фінансової підтримки Світового Конґресу Українців.  

14 листопада – Лос-Анджелес, США. Вшанування пам'яті жертв Голодомору за участі запрошених гостей – істориків Вікторії Малко та Володимира Сергійчука відбудеться у біля пам'ятника Голодомору у Гранд-парку. 

18 листопада – на facebook та в zoom. CКУ запрошує всіх на вебінар присвячений наслідкам впливу Голодомору на покоління та націю. Організатор: глобальна Мережа нащадків жертв Голодомору. Дізнавайтеся більше та реєструйтеся на подію за посиланням.

21 листопада –  Коніерс, Джоржія. США. В Українській Греко-Католицькій церкві св. Богородиці відбудеться Панахида з нагоди дня пам'яті жертв Голодомору, яка розпочнеться після ранкової літургії. Після Панахиди усі гості будуть запрошені до зали на обід та культурно-освітню програму. 

27 листопала – Нью-Йорк, США. У Катедрі Святого Патрика відбудеться Соборна панахида за жертвами Голодомору 1932-33 рр. Буде змога також долучитися віртуально

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.