В Ізраїлі на аукціон виставили тату-набір, яким набивали номери ув’язненим Аушвіца

Аукціонний дім Tzolman у Єрусалимі виставив на продаж набір для татуювань, за допомогою якого нацисти набивали номери ув’язненим у таборі смерті Аушвіц (Освенцім)

Майбутні торги, заплановані на 9 листопада, вже розкритикували єврейські лідери та організації, повідомляє birdinflight з посиланням на BBC.

 

Набір містить 14 металевих штампів із голками у вигляді цифр, а також інструкцію від німецької компанії Aesculap. За даними аукціону, у світі залишилося три такі набори: один зберігається у Військово-медичному музеї в Санкт-Петербурзі, другий — у музеї Освенціма, а третій виставлений на продаж. Аукціоніст Меїр Цолман стверджує, що таким чином прагне підвищити поінформованість про трагедію Голокосту. "Я хочу переконатися, що він опиниться в потрібних руках і не зникне зі сторінок історії", — говорить Цолман. Оцінна вартість лоту складає $30 тисяч.

Голова ізраїльського національного меморіалу Голокосту "Яд Вашем" Дані Даян назвав аукціон аморальним та зазначив, що подібні предмети мають передавати музеям, а не пропонувати колекціонерам. Водночас голова Європейської єврейської асоціації рабин Менахем Марголін закликав міністра юстиції Ізраїлю зупинити "негідний продаж".

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.