АНОНС: Історичний фестиваль LEGIO Historica Херсон IV. ПРОГРАМА

Історичний фестиваль LEGIO Historica вчетверте повертається у місто Херсон. Не дивлячись на усі негаразди, команда історичного проєкту продовжує доводити, що історія - це зовсім не нудно!

Про це повідомляють організатори у Фейсбуці.

 

2 та 3 жовтня 2021 року у Літмузеї – відділі Херсонського обласного краєзнавчого музею, арт-просторі FREEDOM, Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олеся Гончара на вас чекатимуть найкращі дослідники та публічні історики міста і всієї України з цікавими лекціями, майстер-класами, настільними іграми, кінопоказами, книжковою ярмаркою, дискусіями та інтригуючими презентаціями.

Говоритимуть про археологію, таємниці архівів, нетривіальні сторони історії і, як ніколи багато - про місто Херсон і його (анти)героїв, розбиратимемось з тим, як історія може допомогти нашому регіону у формуванні іміджу на всеукраїнському та міжнародному рівнях.

 
 

Вхід на усі заходи фестивалю – вільний!


Фестиваль організований у межах Міської програми "Молодь Херсона" 2021-2025 рр. за підтримки Управління молоді та спорту Херсонської міської ради. Захід буде проведений з дотриманням усіх карантинних обмежень.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.