У Львові оголосили переможці BookForum Best Book Award

На 28 Bookforum у Львові оголосили переможці BookForum Best Book Award – 2021

Про це передає "Еспресо.Захід".

 

16 вересня у Львові відбулася урочиста церемонія нагородження BookForum Best Book Award 2021. Відомо, що за відзнаку цього року змагалось понад 450 книжок від 106 видавництв. Кращих обирали журі в чотирьох містах України: Львова, Києва, Харкова і Одеси. Книги оцінили у десяти основних номінаціях.

Зазначимо, що головну премію 28 BookForum Best Book Award 2021 отримав Євген Пшеничний за книгу "Ярослав Стешенко. Епістолярний монолог", видавництво "Коло". Відзнаку вручили за глибоку дослідницьку роботу і високоестетичне втілення. Зазначимо, що книга розповідає про життя і творчість Ярослава Івановича Стешенка, бібліографа, книгознавця, екслібрисиста-колекціонера.


Також переможцями стали:

Класична українська література – Леонід Чернов "Чудаки прикрашають світ", видавництво "Темпора" за перетворення наших двадцятих на літературний бренд і повернення наших двадцятих;

Сучасна українська література – Галина Крук "Хто завгодно, тільки не я", видавництво "Віват" за гармонію витонченого стилю, чуттєвість образів і авторське осмислення дійсності;

Іноземна література в українському перекладі – "Старша Едда" Вільяма Коллінгвуда у перекладі зі староісландської Віталія Кривоноса

Література для дітей від 0 до 6 – Олеся Мамчич "Овва як бува! Абетка із історії України", видавництво "Портал";

Література для дітей від 7 до 12 – Ліна Максимук, Ірина Голодюк, Марина Старик, Наталія Соболевська збірка "Козаки правлять країною", видавництво Discursus;

Література для підлітків і Young Adult – Наталка Малетич "Леся. Мандрівний клубочок";

Non-fiction – Олександр Савчук "Юрій Шевельов. Я. Мене. Мені (і довкруги)";

Наукова література – Наталя Тихолоз "Петро Франко: Формула долі (Життєпис на тлі доби)"

Візуальна книга (зокрема арт-буки) – Пйотр Лукашевич "Об'єднання митців Artles";

Комікси та графічні романи – переможці не визначили, адже замало робіт у номінації видавці надіслали на конкурс.


Довідково. Конкурс Best Book Award 2021 – щорічна головна премія Львівського міжнародного BookForum, якою з 1995 року відзначають найкращі українські книжки. Організатором конкурсу є ГО "Форум видавців" за підтримки Українського культурного фонду.

Передвістя Голодомору. Рік 1929-й

В архівних фондах розвідки знайдено документ ГПУ УСРР, датований 1929 роком, під назвою «Про чергові завдання в роботі з активною українською контрреволюцією» і з поміткою зверху – «Зберігати нарівні з шифром». У ньому ще за три роки до початку масштабного голоду в Україні простежується, як сталінські спецслужби фіксували «невидимий сплеск антирадянської активності на селі», відродження повстанських комітетів, проникнення із-за кордону розвідників УНР в усі регіони для підбурювання селян до спротиву.

Нестор-літописець Голодомору

"Дуплинат Герасим зарезал своего собаку и съел". "Пасха, раньше было веселились люди качели гармони игры все возможные а сегодня везде уныние и голод". "17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ умерших из голода". "12/V умерла Черная Параска актевистка кандидат партии, как людей продавали за невыполнение хлебо-заготовки, так она вечером на радощах в школе танцювала, а теперь издохла из голоду как собака".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.