Оголошено відкриту закупівлю на проєктування будівлі Музею Революції Гідності

Національний музей Революції Гідності запрошує професійні архітектурні команди взяти участь у змаганні за право спроектувати новітній Музей у центрі Києва

 

Проєкт "Штурм пагорба" отримано за результатом Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу, проведеного за дорученням Кабінету міністрів у 2018 році. Переможці – архітектори Ян Кляйгус і Йоганнес Кресснер із берлінської компанії "Кляйгус + Кляйгус".

За задумом архітекторів, будівля Музею на вершині пагорба на Алеї Героїв Небесної Сотні символізуватиме вирішальний момент штурму цієї висоти 20 лютого 2014 року і стане сучасним багатофункціональним простором, де розгорнеться історія про боротьбу українці за свободу з вектором у майбутнє.

Архітектори врахували момент, що в центральному залі можна буде експонувати сумнозвісну "йолку". Саме встановленням новорічної ялинки 30 листопада 2013 року влада пояснювала кривавий розгін Євромайдан. Історичний експонат – збережено.

На сайті Музею можна прочитати експертну оцінку щодо розгляду кошторисної документації на ці проєктні роботи

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.