У Києві загорівся Костел святого Миколая. ОНОВЛЕНО

У Києві ввечері, 3 вересня, загорівся Костел святого Миколая. На місці працюють пожежники

Про це повідомляє ZN.UA.

 

"У Києві горить Костел святого Миколая. Горить друга (задня) частина будівлі", - йдеться у повідомленні.

Міські рятувальні служби, 15 фахівців ДСНС та 4 одиниці техніки ліквідовують пожежу в Костелі Святого Миколая на вулиці Великій Васильківській.

Міський голова Віталій Кличко зазначив, що загорання сталось між першим і другим поверхами та швидко розповсюдилось на покрівлю будівлі. Ранг пожежі-2.

О 22:40 пожежу було локалізовано. Як відзначили у ДСНС, на місці події задіяно 16 одиниць основної та спеціальної техніки та 80 людей особового складу

Як повідомляє Суспільне - станом на 23:30 пожежу було ліквідовано.

Під час пожежі згорів духовий орган — це був єдиний діючий такий інструмент в Європі.
"Була репетиція, під час репетиції затріщало щось в самому органі, він загорівся. Практично орган, як кажуть, спалений", — розповів єпископ Віталій Кривицький.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.