Автори фільму "Лемик" збирають кошти на продовження зйомок

В основу художнього фільму “Лемик” покладено реальну історію, що сталась у Львові у 1933 році. - атентат на радянського консула Майлова. Головний герой – 18-річний юнак Микола Лемик.

Священик УГКЦ Михайло Греділь узявся за створення кінострічки про Миколу Лемика.
 
У доробку автора вже є фільм "Незламні". Це короткометражний художній історико-документальний фільм, знятий на основі реальних подій, розгортаються у місті Городку на Львівщині у 1932 році.

В основу художнього фільму "Лемик" покладено реальну історію, що сталась у Львові у 1933 році. - атентат на радянського консула Майлова. Головний герой – 18-річний юнак Микола Лемик.

Кошти на постпродакшн (монтаж, звук, кольорокорекцію) заклали Львівська ОДА та Городоцька громада. Однак великих фінансових витрат потребує сам процес зйомок.

Надати матеріальну допомогу можна переказом:

для фізичних осіб номер картки: ПриватБанк 5168 7427 1336 8235 Греділь М.І.

для юридичних осіб: ГО Апостольська Чота ЄДРПОУ 41606880 МФО 305299 Рахунок UA653052990000026001021012983 ПриватБанк

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.