У Лондоні знайшли сотні монет залізної доби

Археологи, що проводили розкопки на місці будівництва шосе в районі Хіллінгдон в Західному Лондоні, виявили скарб із понад 300 рідкісних монет пізньої залізної доби

Хіллінгдонський скарб був знайдений після того, як під час зливи оголилася ділянка грунту зеленого кольору, що вказувало на присутність окисленого металу.

 

При огляді було виявлено тонкі металеві диски, втоплені в грунті, які виявилися потінами часів 1 століття до нашої ери.

Потіни — це монети, виготовлені з суміші міді, олова і свинцю, відлиті в Британії, але вони копіюють більш ранню кельтську монету, викарбувану 2175 років тому на території сучасного Марселя.

Вони приблизно 1,2 дюйма в діаметрі. На аверсі зображено стилізований профіль Аполлона, звернений вліво. Реверс — бик, атакуючий вправо.

Монети відправлені в лабораторію для очищення, консервації та оцінки стану. Вони будуть проаналізовані експертами, щоб більше дізнатися про їх походження. Про знахідку було повідомлено місцевим коронерам, щоб почати процес визначення того, чи можна вважати їх "скарбом" за британським законодавством.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.