Документи архівів Криму відтепер доступні онлайн

16 липня 2021 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов представив онлайн-доступ до архівних документів Автономної Республіки Крим та Севастополя під час пресконференції в Укрінформі

"Разом з американською корпорацією Family Search International ми створили окрему рубрику на офіційному сайті Державної архівної служби України з наданням онлайн-доступу до близько 400 тис. копій документів Національного архівного фонду архівних установ Автономної Республіки Крим" - зазначив Анатолій Хромов.

 

Також він поінформував про заходи Державної архівної служби України щодо захисту та доступу до архівної культурної спадщини України на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.

В свою чергу, Перший заступник Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова наголосила щодо важливості діяльності Державної архівної служби України та фахівців відомства у напрямку збереження та забезпечення доступу до документів архівів Криму та поділилася останніми рішеннями, які українська держава приймала в контексті боротьби за деокупацію Криму.

"Безумовно питання збереження та накопичення документів Криму, як органів державної влади, так і фізичних та юридичних осіб є важливими для державної політики з деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя" – сказав Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зробив особливий акцент, що окупаційна влада Криму може знищити архівні документи.

Зокрема, він наголосив:"Над всіма цими документами нависла пряма загроза, якщо не знищення їх фізичного розкрадання та вивезення".

За результатами пресконференції учасники обговорили плани щодо спільної діяльності та домовилися про проведення робочої наради найближчим часом.

Ознайомитися з документами архівів Криму можна за посиланням.

Теми

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР