АНОНС: фестиваль середньовічної культури "Епоха Героїв"

У Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж», 17-18 липня відбудеться фестиваль середньовічної культури «Епоха Героїв»

Протягом 17-18 липня на Хмельниччині пройде фестиваль середньовічної культури "Епоха Героїв". Відбудеться він на території Державного історико-культурного заповідника "Межибіж". Фестиваль проводиться на території фортеці уже не вперше. Торік через карантинні обмеження його відмінили.

 

Як зазначають на сторінці фестивалю організатори, цього року "Епоха Героїв" дивуватиме видовищами. Будуть професійні турніри, змагання з історичного бою, масові баталії.

На фестивалі організують чимало локацій: з майстер-класами з різноманітних ремесел, танці, виступи артистів на малій сцені і на вулиці, торгові локації, показовий середньовічний військовий табір, фотозони, футкорти та дитячу локацію. А також - виступи етногуртів та вечірнє фаєр-шоу.

 

Як зазначають організатори, у бойових номінаціях "Епохи Героїв" беруть участь клуби військово-історичної реконструкції середніх віків та часів відродження з усієї України. Бійці закуті у справжні обладунки і використовують макети справжньої зброї. Змагання проходитимуть за спортивними правилами у повну силу у декількох номінаціях – як чоловічих, так і жіночих.

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.