Вийшла друком книжка про спробу Сталіна захопити світ

У херсонському видавництві Олді+ опубліковано видання Олександра Гогуна "Помилка 1941"

Вихід книги приурочений до 80-річчя початку радянсько-німецької війни і присвячений підготовці Сталіним захоплення решти Європи, а також суміжним питанням.

 

У збірнику представлені тексти останніх двох десятиліть, що побачили світ у наукових виданнях та пресі: статті, рецензії (частина з яких викриває зовнішньополітичну пропаганду Кремля), інтерв'ю упорядника з експертами з Другої світової війни, Радянського Союзу й феномена тоталітаризму.

Ці бесіди з іменитими фахівцями розкривають як досягнення зарубіжної історіографії, так і помилки, що зустрічаються в західних наукових колах. У завершальному розділі – не опубліковані раніше документи з архівів Німеччини, Росії, України й Молдавії про події 1941 року та передуючі задуми й прагнення.

Наводяться повідомлення спецслужб Румунії та НКВС, матеріали розвідки й оперативного планування Червоної армії та флоту, донесення дипломатів Третього Рейху, спогади учасників війни, інші невідомі свідчення епохи, зокрема, вказівка Сталіна про створення Польської РСР уже в 1939 році.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.