Вийшла друком книжка про спробу Сталіна захопити світ

У херсонському видавництві Олді+ опубліковано видання Олександра Гогуна "Помилка 1941"

Вихід книги приурочений до 80-річчя початку радянсько-німецької війни і присвячений підготовці Сталіним захоплення решти Європи, а також суміжним питанням.

 

У збірнику представлені тексти останніх двох десятиліть, що побачили світ у наукових виданнях та пресі: статті, рецензії (частина з яких викриває зовнішньополітичну пропаганду Кремля), інтерв'ю упорядника з експертами з Другої світової війни, Радянського Союзу й феномена тоталітаризму.

Ці бесіди з іменитими фахівцями розкривають як досягнення зарубіжної історіографії, так і помилки, що зустрічаються в західних наукових колах. У завершальному розділі – не опубліковані раніше документи з архівів Німеччини, Росії, України й Молдавії про події 1941 року та передуючі задуми й прагнення.

Наводяться повідомлення спецслужб Румунії та НКВС, матеріали розвідки й оперативного планування Червоної армії та флоту, донесення дипломатів Третього Рейху, спогади учасників війни, інші невідомі свідчення епохи, зокрема, вказівка Сталіна про створення Польської РСР уже в 1939 році.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.