АНОНС: Історичний фестиваль LEGIO HISTORICA VI 12 червня 2021 року: нарешті надворі!

Приготувати та спробувати автентичні українські страви, потримати в руках справжню зброю та військове спорядження, послухати, як провідні українські молоді дослідники змагаються на онлайн-батлі, подивитись документальний фільм під відкритим небом, фланувати київськими вулицями на екскурсіях – те, що так теж можна розповідати про історію доводить фестиваль LEGIO HISTORICA, що вшосте відбудеться у Києві 12 червня 2021 року

LEGIO HISTORICA – ініціатива, що виникла у 2017 році: її авторами стали тодішні студенти та викладачі історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Їх непокоїло, що історії надзвичайно мало у публічному просторі, хоча попит не неї є. Історики давали нагора, здебільшого, традиційні речі (наукові праці, виступи на конференціях), вони були цікаві здебільшого вузькій аудиторії.

Організатори прагнуть довести дослідникам, що вони самі є прекрасними популяризаторами свого доробку, а широкого загалу – що історики не нудні, а цікаві і роблять дуже важливі речі.

 

Шостий фестиваль, що відбудеться у Києві 12 червня, пройде одразу у трьох форматах:

-10 екскурсій Києвом, партнерськими музеями та установами з 10 до 16 години – кожна з них є авторською і унікальною.

Одна з них буде своєрідним прологом до фестивалю – 11 червня, вперше у цьому році, свої двері відкриває Архів національної пам'яті. Амбітна установа, що знаходиться на території монетно-банкнотного двору НБУ, покликана об'єднати архіви радянських репресивних органів в одному місці.

Гості фестивалю можуть також оглянути таємничу Лису гору та познайомитись з тамтешніми фортифікаційними укріпленнями, побачити унікальну колокцію ікон родини Понамарчуків, пройтися знаковими місцями Києва, пов'язаними з часами великих потрясінь – Першої світової війни та Української революції, дізнатись, як радянська влада перетворювала ВДНГ у "об'єкт поклоніння", пригадати знакові локації Революції Гідності та дізнатись, як жили студенти і викладачі Київського університету, флануючи коридорами "Червоного корпусу";

 

- "Радіо LEGIO" з 10.00 до 15.00 – наші ведучі у студії спілкуватимуться з дослідниками та експертами про справді актуальні теми у сфері історії та гуманітаристики. Зокрема до нас завітають автори популярного телеграм-каналу "Old York Times" Антон Процюк та Захар Процюк, творець YouTube-каналу "Світлотінь" про історію України Віталій Петрушко і багато інших.

 

- Історична вечірка "LEGIO HISTORICA: Reunion Party" розпочнеться яка о 16.00 у Хаті на Пріорці - філії Національного музею Тараса Шевченка (Вул. Вишгородська, 5).

Reunion Party - це:

- можливість відвідати сам музей;

- екскурсія про перебування Шевченка у Києві;

- ваша улюблена військово-історична програма (реконструктори);

- "живий музей" з автентичними історичними артефактами;

- кулінарна програма (дещо новеньке));

- кінопоказ;

- історичний стендап-батл крутезних дослідників і дослідниць;

- неформальна атмосфера та спілкування.

На вечірці будуть дотримані усі карантинні вимоги, тому кількість відвідувачів обмежена.

 

Лінк на подію у Фейсбуці з усіма анонсами і лінком на реєстрацію - https://fb.me/e/2iIz7MVWa

Сторінка проєкту LEGIO - https://www.facebook.com/legiohistorica

Для відвідання екскурсій представниками медіа достаньо зареєструватись у відповідній формі, вони розміщені у анонсах. Для доступу на історичну вечірку просимо написати на електронну пошту legio.historica@gmail.com наступну інформацію:

-       Назву медіа (проєкту, ініціативи, ресурсу, YouTube-каналу тощо);

-       Кількість людей;

-       Імена відвідувачів;

-       Контактні дані.

Контактна особа:

Євгеній Шатілов, координатор фестивалю

Електронна пошта: iovpope@gmail.com

Телефон: 0632357165

Фейсбук: https://www.facebook.com/stupotmundi/

 

Передвістя Голодомору. Рік 1929-й

В архівних фондах розвідки знайдено документ ГПУ УСРР, датований 1929 роком, під назвою «Про чергові завдання в роботі з активною українською контрреволюцією» і з поміткою зверху – «Зберігати нарівні з шифром». У ньому ще за три роки до початку масштабного голоду в Україні простежується, як сталінські спецслужби фіксували «невидимий сплеск антирадянської активності на селі», відродження повстанських комітетів, проникнення із-за кордону розвідників УНР в усі регіони для підбурювання селян до спротиву.

Нестор-літописець Голодомору

"Дуплинат Герасим зарезал своего собаку и съел". "Пасха, раньше было веселились люди качели гармони игры все возможные а сегодня везде уныние и голод". "17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ умерших из голода". "12/V умерла Черная Параска актевистка кандидат партии, как людей продавали за невыполнение хлебо-заготовки, так она вечером на радощах в школе танцювала, а теперь издохла из голоду как собака".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.