АНОНС: презентація видання «Корпус графіті Софії Київської»

28 травня у Національному заповіднику «Софія Київська» відбудеться презентація багатотомного наукового видання д.і.н. Вячеслава Корнієнка «Корпус графіті Софії Київської», остання, десята, частина якого побачила світ 2020 року.

Під час презентації буде можливість не тільки погортати сторінки книг – результатів п'ятнадцятирічної праці дослідника, але й безпосередньо поспілкуватися з їх автором та з іншими учасниками проєкту, дізнатися те, чого не прочитаєте у цих книгах – як власне з'явилась ідея видання повного корпусу графіті Софії Київської, з якого саме напису розпочались масштабні дослідження епіграфічних пам'яток собору, як відбувався сам процес їх вивчення.

 

Також презентацією передбачена невелика екскурсія Вячеслава Корнієнка, на якій Ви на власні очі побачите деякі епіграфічні таємниці, так щиро залишені нашими пращурами по стінах тисячолітньої святині.

Відвідувачів чекають 28 травня 2021 року о 14-й годині у стінах Софійського собору Національного заповідника "Софія Київська".

У зв'язку з карантинними обмеженнями вхід за попередньою реєстрацією за тел. 0978596226

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.