АНОНС: презентація видання «Корпус графіті Софії Київської»

28 травня у Національному заповіднику «Софія Київська» відбудеться презентація багатотомного наукового видання д.і.н. Вячеслава Корнієнка «Корпус графіті Софії Київської», остання, десята, частина якого побачила світ 2020 року.

Під час презентації буде можливість не тільки погортати сторінки книг – результатів п'ятнадцятирічної праці дослідника, але й безпосередньо поспілкуватися з їх автором та з іншими учасниками проєкту, дізнатися те, чого не прочитаєте у цих книгах – як власне з'явилась ідея видання повного корпусу графіті Софії Київської, з якого саме напису розпочались масштабні дослідження епіграфічних пам'яток собору, як відбувався сам процес їх вивчення.

 

Також презентацією передбачена невелика екскурсія Вячеслава Корнієнка, на якій Ви на власні очі побачите деякі епіграфічні таємниці, так щиро залишені нашими пращурами по стінах тисячолітньої святині.

Відвідувачів чекають 28 травня 2021 року о 14-й годині у стінах Софійського собору Національного заповідника "Софія Київська".

У зв'язку з карантинними обмеженнями вхід за попередньою реєстрацією за тел. 0978596226

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.