У Львові відтворять 3D моделі втрачених пам’яток

Влітку львів'яни і туристи зможуть оглянути в натуральну величину Високий і Низький замки та ренесансну синагогу

Про це повідомляє Zaxid.net.

 

Львівські фахівці працюють на створенням нового виду туризму — інтерактивний туризм. Команда Chameleon Age відтворює 3D моделі втрачених пам'яток Львова. Зокрема, вже показали вигляд Високого замку у XVI ст. У розробці – моделі Низького замку, синагоги "Золота Роза", Краківської та Галицької міських брам, попередньої ренесансної Ратуші.

Усі відтворені моделі будуть доступні у мобільному додатку. Їх можна буде оглянути з будь-якого місця за допомогою камери телефону.

Окрім того, на місці втраченої пам'ятки з інформаційного стенду можна буде відсканувати QR-код і, навівши камеру мобільного на руїну, побачити втрачену пам'ятку у реальному розмірі. Також у додатку буде доступний багатомовний аудіогід і можна буде зробити селфі на фоні неіснуючої споруди.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.