Оголошено конкурс на комікс про Другу світову війну на Волині

ГО «Мнемоніка» планує створити комікс, сюжет якого буде базуватися на реальному пережитому досвіді людей в географічних межах волинського регіону в часі Другої світової війни

Завдяки художньому представленню реальних подій комікс має постати простором для саморефлексії читачів та читачок. У подальшому заплановано розробити методичні рекомендації щодо використання створеного коміксу в освітніх та просвітницьких цілях.

 

Організатори конкурсу розраховують, що потенційн/а автор/ка:

• розумітиметься на контексті подій Другої світової війни на Волині та сучасному дискурсі культури пам'яті про неї;

• узгодить концепт коміксу (графічної новели) із представником команди проекту "Стежками пам'яті" ГО "Мнемоніка" та зможе гнучко вносити зміни та адаптувати фінальну версію сценарію коміксу до завершення травня 2021 року відповідно до побажань замовника;

• матиме досвід створення сценаріїв хоча би в одному з напрямків: написання коміксів (графічних новел), сценаріїв драматичних творів, ігрового кіно чи синопсисів документальних фільмів або близький до цього досвід (просимо описати його в заявці).

Обсяг коміксу – 40 сторінок (включно із малюнками графічної новели). Текстова частина має включати від 12 000 до 15 000 символів.

Деталі конкурсу – за посиланням.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.