Оголошено конкурс на комікс про Другу світову війну на Волині

ГО «Мнемоніка» планує створити комікс, сюжет якого буде базуватися на реальному пережитому досвіді людей в географічних межах волинського регіону в часі Другої світової війни

Завдяки художньому представленню реальних подій комікс має постати простором для саморефлексії читачів та читачок. У подальшому заплановано розробити методичні рекомендації щодо використання створеного коміксу в освітніх та просвітницьких цілях.

 

Організатори конкурсу розраховують, що потенційн/а автор/ка:

• розумітиметься на контексті подій Другої світової війни на Волині та сучасному дискурсі культури пам'яті про неї;

• узгодить концепт коміксу (графічної новели) із представником команди проекту "Стежками пам'яті" ГО "Мнемоніка" та зможе гнучко вносити зміни та адаптувати фінальну версію сценарію коміксу до завершення травня 2021 року відповідно до побажань замовника;

• матиме досвід створення сценаріїв хоча би в одному з напрямків: написання коміксів (графічних новел), сценаріїв драматичних творів, ігрового кіно чи синопсисів документальних фільмів або близький до цього досвід (просимо описати його в заявці).

Обсяг коміксу – 40 сторінок (включно із малюнками графічної новели). Текстова частина має включати від 12 000 до 15 000 символів.

Деталі конкурсу – за посиланням.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.