Посольства в Австрії, Естонії та Литві провели марафон «Леся єднає світ!». ВІДЕО

Посольства України в Австрії, Естонії та Литві до 150-річчя від дня народження видатної української письменниці та поетеси Лесі Українки взяли участь у міжнародному дипломатично-науковому марафоні «Леся єднає світ!», до якого також долучилися науковці, студенти, працівники бібліотек та представники українських громад за кордоном.

Як передає Укрінформ, про це повідомили посольства країн.

 

Під час zoom-марафону Інна Савченко, голова Товариства української культури в Австрії ім. Лесі Українки "ТУКА", розповіла про австрійські сторінки життя видатної української поетеси та діяльність організації. Українська молодь Австрії виконала німецькою мовою вірш Лесі Українки "Contra spem spero!" (Без надії сподіваюсь!), а наймолодші українці заспівали фрагмент пісні на слова поетеси "Стояла я і слухала весну".

Учасників марафону привітав також генеральний секретар Paneuropabewegung Österreich Райнгард Клучек.

Від Естонії у заході взяла участь Голова Конгресу українців країни, віцеголова Світового конгресу українців Віра Коник.

Литву представила Голова Громади українців м. Вільнюс Наталія Шертвітєнє. Вона розповіла про сторінку життя поетеси, що пов'язує Лесю Українку з Литвою, та поінформувала про заходи, які проводяться українською громадою з метою вшанування пам'яті видатної доньки України на території Литовської Республіки.

Також у заході взяли участь Посол України в Австрії Олександр Щерба, Посол України в Естонії Мар'яна Беца та Посол України у Литовській Республіці Володимир Яценківський.

Захід було організоване Науковим товариством історії дипломатії та міжнародних відносин, Державним підприємством "Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв", за участі Посольства України в Грузії та Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.