При розкопках у Франції знайшли рідкісні свинцеві мініатюри

У Франції при проведенні розкопок в містечку Альба-ла-Ромен фахівці Національного інституту Inrap розкопали древній похоронний комплекс.

Як повідомляє НВ, в одному з поховань був виявлений набір вкрай рідкісних свинцевих мініатюр.

 
Фото: Denis Gliksman / Inrap

Всього було розкопано понад 20 могил. Кладовище було розташоване біля перехрестя мережі сільськогосподарських доріг і використовувалося з початку I століття до кінця II століття після Р.Х.

Три інгумаційних і 20 кремаційних поховань були облаштовані навколо круглої кам'яної конструкції діаметром близько 7 м. Найбагатша могила була кремаційним похованням. У ній було 20 предметів — керамічні посудини, численні бальзамарії, два бронзових дзеркала, залишки золотого кільця і дві свинцеві мініатюри.

Одна з мініатюр зображає пару сандалів, що звисають з гачка. Інша представляє собою чотири гачки, що прикріплені до напівкруглого кільця. У римському світі не було зафіксовано жодних схожих на ці мініатюри.

Оскільки поховання оточують круглу кам'яну структуру, археологи припускають, що це міг бути приватний родинний цвинтар, згрупований навколо похоронного пам'ятника. У ході розкопок 2005 року приблизно в 300 метрах на північ була розкопана римська вілла, тому некрополь можна пов'язати із її власниками.


Альба-ла-Ромен був галло-римським містом Альба Гельвіорум, столицею народу Хельві, в I столітті після Р.Х., але є археологічні свідчення поселення ще до цього. Під час попередніх розкопок були виявлені дороги, кузні і майстерні, які відносяться до 5 століття, а недавні розкопки дозволили знайти осередки багать, які відносяться до 8 століття.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.