ПЦУ відновить храм XVIII століття

Православна Церква України започаткувала проєкт відбудови унікального храму на Чернігівщині, зведеного коштом гетьмана Івана Мазепи

Про це заявив митрополит Епіфаній на своїй фейсбук-сторінці.

Благодійні фонди ПЦУ - Фонд Мазепи та Митрополичий фонд - розпочинають проєкт відновлення храму Покрови Богородиці в селі Дігтярівка на Чернігівщині. Храм збудовано у 1708 році на замовлення і коштом гетьмана Івана Мазепи. У 1960-х рр. церква була закрита, пошкоджено східну, вівтарну й західну частини храму та знято куполи.

"Кожен народ має свою історію. І хоча живемо тут і зараз, проте нерозривно пов'язані з минулим нашого народу, з його випробуваннями і здобутками, стражданнями і героїзмом. Пам'ять – унікальна річ: як страждає людина, яка втратила пам'ять і через це не може віднайти себе в сьогоденні, так – у мільйони разів більше – страждає народ, в якого намагаються відібрати або "переписати" його історію, мову, духовну та національну свідомість, надбання.

Так, ми не можемо змінити те, що вже сталося. Але, пам'ятаючи своє минуле, ми маємо вплив на те, яким шляхом підемо далі, що усвідомимо, що візьмемо з собою "в дорогу" і що передамо майбутнім поколінням" - йдеться у повідомленні.

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.