Музей Майдану прозвітував за роботу у 2020 році

Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності оприлюднив звіт про свою діяльність у 2020 році

За 2020 рік Музей підготував 24 виставки – в Києві, Дніпрі, Одесі, Тернополі, Львові, Опішні на Полтавщині та одну міжконтинентальну виставку – одночасно в Києві та Нью-Йорку.

Здійснено 11 нових власних видань. Новий том спогадів "Майдан. Пряма мова", новий том біографій "Небесна сотня. Життєписи" тощо.

Проведено 518 екскурсій. Запроваджено комплексні екскурсії, які охоплюють низку об'єктів Майдану та музейних локацій. 

Будівництво Меморіалу може розпочатись наступного дня після зняття арешту з ділянки. Інвентаризували закуплені будматеріали. Напередодні відзначень Дня Героїв Небесної Сотні Музей запевнив, що причин для хвилювання СБУ та Поліції немає. 

Готовий до відвідувачів ресурсний центр для роботи з Бібліотекою Музею Майдану та медіатекою. У ній понад 20 000 файлів аудіо, відео та фото з Революції Гідності, включаючи матеріали судових засідань у справах Майдану.

Деталі звіту можна побачити на сайті Музею.

 

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР