Спортсмени РФ на міжнародних змаганнях замінять заборонений гімн на пісню часів Другої світової

Російські спортсмени через заборону на міжнародних змаганнях використовувати їхній національний гімн планують вмикати радянську пісню часів Другої світової війни “Катюша”.

Про це повідомляє "Еспресо" з посиланням на росЗМІ.

 

Відповідне рішення ухвалили на засіданні комісії атлетів Олімпійського комітету Росії (ОКР).

За словами олімпійської чемпіонки з фехтування на шаблях Софії Великої, "Катюша" може замінити на чемпіонатах світу і Олімпіадах гімн Росії, який заборонено використовувати через відсторонення російської збірної від міжнародних змагань на два роки.

"Що стосується музичного супроводу, шляхом більшості голосів ми зупинилися на "Катюші ". Її люблять діти. Ми запропонували її виконкому ОКР на розгляд. Були й сучасні варіанти, але, повторюся, вирішили зупинитися на "Катюші", – сказала Велика, яка очолює комісію атлетів.


Нагадуємо, що 9 грудня 2019 року Всесвітня антидопінгова агенція відсторонила Росію від усіх міжнародних змагань на чотири роки. Проте, російські спортсмени, провина у вживанні допінгу яких не була доведена, зможуть брати участь в стартах в нейтральному статусі, після проходження спеціальної процедури допуску.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.