В Австралії зняли з аукціону чашу з людського черепа через питання щодо його походження

У Західній Австралії з аукціону зняли людський череп у формі церемоніальної чаші через питання щодо його походження.

Про це повідомляє The Guardian.

 

Аукціонний будинок Snowball Auctions Albany, який виставив череп на продаж, описав його як "рідкісну, старовинну європейську церемоніальну чашу з людського черепа з білим металом і латунною обробкою".

Аукціонний дім розслідує походження черепа. Там не виключають, що можуть виставити його на продаж повторно.

Представник аукціонного дому сказав, що ця чаша — з маєтку "шановного" колекціонера, і що вони обговорювали з владою питання про її продаж.

Доктор Фіона Гілл, старший викладач соціології Сіднейського університету, заявила, що продаж людського черепа є незаконним в Австралії та неетичним.

"Я вважаю що це неправильно. Я маю на увазі, що існує загальне правило, що продаж і передача людських останків іншій людині незаконні", — пояснила викладачка.

Як аргумент вона використала закон Західної Австралії, який забороняє продаж і рекламу людських останків і тканин.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.