Стрічка «UKE / ЮКІ - Історія перемог вільних українців» вийшла в онлайн-прокат

Документальна стрічка Володимира Мули «ЮКІ - Історія перемог вільних українців» вийшла в онлайн-прокат

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Держкіно.

Зазначається, що фільм можна переглянути на сервісі OLL.TV.

"ЮКІ - Історія перемог вільних українців" - це розповідь про видатних зірок хокею українського походження.

"На кільцях Кубка Стенлі – головного трофею ліги світу NHL – масово зафіксовані прізвища українських гравців. Саме наші співвітчизники стояли біля витоків зародження хокейного турніру ще на початку його становлення та розвитку за океаном. Їхній внесок в історію хокейних клубів, честь яких вони захищали, надихнув на подальші звершення мільйони людей у Канаді та США. І кожному з них вдалося зберегти у душі шматочок далекої, але рідної серцю України", – каже режисер та продюсер фільму Володимир Мула.

Ukrainians, або коротко UKE — саме так у Північній Америці називають вихідців з України. Їхні імена назавжди вписано в історію найвідомішої хокейної ліги NHL: Вейн Грецкі, Орест Кіндрачук, Ерік Нестеренко, Террі Савчук, Джонні Буцик, Руслан Федотенко та багато інших.

Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

 

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.