У МКІП розповіли, як Україна повертатиме вилучене в ексрегіонала Маркова «скіфське золото»

Міністерство культури та інформаційної політики у рамках своїх повноважень візьме участь у поверненні в Україну «скіфського золота», яке ексдепутат Одеської міськради та член ПР Олег Марков намагався продати у РФ.

Це буде зроблено за умови, якщо фахівці встановлять, що ці ювелірні прикраси походять з України. Про це йдеться у відповіді МКІП на інформаційний запит Укрінформу.

 

"Необхідно зазначити, що приналежність предметів археології до культурних цінностей України може бути встановлена на підставі проведення фахівцями комплексної мистецтвознавчої експертизи, у тому числі із застосуванням технологічних досліджень предметів.

У разі підтвердження інформації про походження культурних цінностей з території України, Міністерство культури та інформаційної політики у межах своїх повноважень візьме участь у процедурі їх повернення", - наголосили у відомстві.

Зазначається, що до Мінкультури та інформполітики надійшло звернення народного депутата Єлизавети Богуцької, у якому вона просить МКІП залучити механізми Конвенції про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності та невідкладно вжити всіх можливих заходів реагування для повернення культурних цінностей, які перебувають у РФ.

Вона також просить максимально залучити до цього процесу, а також до розслідування обставин їх виявлення та контрабандного вивезення з України Міністерство закордонних справ та СБУ, Службу зовнішньої розвідки, Національну поліцію та Національне бюро Інтерполу.

"Міністерство направило лист до Національної поліції України з проханням здійснити перевірку викладених фактів та вжити заходів реагування у межах міжнародної поліцейського співробітництва", - додали у МКІП.

Відомство також вже направило лист до Служби безпеки України з проханням здійснити перевірку повідомлених фактів з метою встановлення обставин справи щодо продажу предметів археології на території РФ.

Ще з одним листом МКІП звернулося до Служби зовнішньої розвідки, у якому просить за можливості уточнити перелік культурних цінностей, які були вилучені на території РФ у Олега Маркова, та інформацію, що міститься в експертних висновках російських фахівців щодо автентичності та походження предметів археології.


Як відомо, 20 листопада колишнього депутата Одеської міськради та члена Партії регіонів Олега Маркова заарештували в Москві за підозрою в контрабанді ювелірних прикрас, які належать до "скіфського золота".

За даними ЗМІ, унікальні культурні цінності, серед яких є амфора, старовинне намисто, золотий браслет, пластини та медальйон із зображенням античних героїв, золоті пластини із зображенням оленя та левом, що при обшуку були виявлені у Маркова поліцією, вивезені з України контрабандою.

За словами адвоката Маркова, його підзахисний свою вину не визнав і має намір оскаржити свій арешт.

Олег Марков у 2013 році після арешту свого скандально відомого брата, спонсора терористів Ігоря Маркова, залишив Україну, побоюючись затримання. У 2014 році в Москві його затримали за скоєну, імовірно під впливом наркотичних речовин, ДТП в центрі міста, але після розслідування відпустили на волю.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.