Запущено англомовний курс про Україну «Ukraine: History, Culture, and Identities»

Курс допоможе отримати базові знання про українську історію та культуру, а також долатиме поширені стереотипи щодо України

Український інститут, Києво-Могилянська академія та студія онлайн-освіти EdEra розробили англомовний онлайн-курс про Україну – "Ukraine: History, Culture, and Identities" (Україна: історія, культура та ідентичності). Курс проведе глядача через тисячу років історії України — від Київської Русі і до проголошення незалежності.

Курс допоможе отримати базові знання про українську історію та культуру, а також подолає поширені стереотипи щодо України. Адже Україна — це не тільки війна і Чорнобиль. Це найбільша країна Європи, місце народження Казимира Малевича, Алли Горської, Олександра Довженка та багатьох інших талановитих і відомих на весь світ митців та діячів. Україна завжди активно впливала на глобальну історію.

 

Онлайн-курс "Ukraine: History, Culture and Identities" складається з 5 модулів:

  • Незалежна Україна;
  • Київська Русь у Середні віки;
  • Українські землі у Ранньомодерну епоху;
  • Україна в довгому XIX ст.;
  • Україна в XX ст.


Лекторами курсу стали визнані українські дослідники, викладачі "Києво-Могилянської академії" — Максим Яковлєв, Вадим Арістов, Тетяна Григор'єва, Катерина Диса, Наталя Шліхта.

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР