У Китаї знайшли скам'янілості «вухатого» жука кембрійського періоду

Група дослідників недавно знайшла в місті Вейфан провінції Шаньдун на сході Китаю скам'янілість раніше невідомого науці виду жука, що перебував у морі близько 500 млн. років тому.

Про це повідомляє Сіньхуа.

 

Знахідка має екзотичний вигляд: її голова нагадує за формою пару кролячих вух. У зв'язку з цим її назвали Phantaspis auritus.

Палеонтологи заявили, що знайдений організм належить до класу морських членистоногих трилобітів, які з'явилися на нашій планеті 520 млн років тому і вимерли через 270 млн років.

Цей вид трилобітів має близько 4 см у довжину, а його голова становить майже половину. Передня частина його голови з "вм'ятиною" в середині витягнута вперед, що схоже на кролячі вуха.

За словами старшого наукового співробітника Нанкінського інституту геології і палеонтології Академії наук Китаю Чжао Фанчень, химерна форма жука сформувалася або для захисту себе від природних ворогів, або для зручності ловити їжу.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.