Британська бібліотека загубила записники Дарвіна вартістю у мільйон фунтів

Бібліотека Кембриджського університету оголосила, що дві записні книжки британського науковця-природознавця Чарльза Дарвіна вартістю один мільйон фунтів (понад 1,3 мільйони доларів США) зникли безвісти протягом 20 років

Як пише BBC, одна з записних книжок містить начерк Древа життя ученого XIX століття, який досліджував еволюційні відносини між видами. Після "ретельного пошуку" куратори бібліотеки дійшли висновку, що вони, ймовірно, були вкрадені і попросили про допомогу у пошуку.

Востаннє записники бачили в листопаді 2000 року після "внутрішнього прохання" прибрати їх зі спеціального сховища рукописів для фотографування. Їх перевели до тимчасової студії, яка тоді знаходилася у будинку на території університетської бібліотеки, оскільки там йшли будівельні роботи. Лише у вересні 2020 року під час "планової перевірки" з'ясувалося, що вони зникли безвісти.

"Ми знаємо, що вони були сфотографовані в листопаді. Але ми не знаємо, що сталося відтоді до січня 2001 року, коли було встановлено, що вони не на своєму місці на полицях. І ми боїмося, що в записах, які залишилися, немає нічого, що розповіло б нам більше", — заявили у бібліотеці.

Самі блокноти є невеликими, розміром з листівки. Вони зберігалися у зробленій на замовлення синій коробці розміром з книгу в м'якій обкладинці.

Сторінка із записника Дарвіна
Сторінка із записника Дарвіна

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.