У Вінниці презентували виставку «За нашу і вашу свободу»

Виставка створена фондом «Свобода і Демократія» і розповідає про політичне та військове співробітництво Симона Петлюри та Юзефа Пілсудського

13 листопада 2020 року на Європейській площі у місті Вінниці, з нагоди національного свята Незалежності Польщі, Генеральним консульством Республіки Польща у співпраці з Центром історії Вінниці було урочисто відкрито виставку "За нашу і вашу свободу. Польсько-український союз 1920 р. Братство зброї перед лицем більшовицької агресії".

 

Участь у заході взяли консул Польщі у Вінниці Дамян Цярціньскі, заступник голови Вінницької обласної ради Михайло Кременюк, заступник міського голови Вінниці Андрій Очеретний, директор Державного архіву Вінницької області Юрій Легун.

На запрошення Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці участь в урочистостях взяв начальник Центрального міжрегіонального відділу Інституту Богдан Галайко та співробітник відділу Олексій Серветнік. Принагідно, пану консулу було презентовано набір арт-плакатів "Визначні діячі Української революції 1917-1921 рр." та збірник документів "УПА та ВІН у боротьбі з тоталітаризмом. 1945-1947" від Українського інституту національної пам'яті.

"Ніколи не казав": "Вперед, хлопці!", завжди: "За мною!"". Пам'яті Сергія Короля

Крайній бій командир "Махно" провів 24 лютого 2023 року. Впродовж ночі ворог вів постійний артилерійський обстріл, а близько 7 години ранку розпочав піхотний штурм з трьох сторін. Командуючи підрозділом та беручи безпосередню участь у стрілецькому бою, Сергій Король не допустив захоплення позицій переважаючими силами противника. Під час бою, який тривав майже шість годин, командир "Махно" загинув.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.