УПЦ (МП) святкуватиме 30-річчя свого існування

27 жовтня 1990 року Російська православна церква перетворила свій територіальний підрозділ під назвою Український екзархат на Українську православну церкву

Як передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ, 28 жовтня 2020 року відбудеться урочисте відзначення 30-ї річниці дарування Грамоти Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Алексія ІІ київському митрополита Філарету, яка була вручена в соборі Святої Софії цього дня у 1990 році.

Урочисте богослужіння у Києві за участі єпископату Української Православної Церкви не є можливим через пандемію, тому святкування відбудуться у кафедральних соборах єпархій.

Президія помісного собору РПЦ 1990 року
Президія помісного собору РПЦ 1990 року

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.