Зв’язковій Шухевича Ользі Ільків виповнилось 100 років

21 червня 2020 року свій 100-річний ювілей відзначила зв'язкова Романа Шухевича - Ольга Фаустинівна Ільків

Про це повідомив Zaxid.net з посиланням на прес-службу Львівської міськради.

"Сьогодні зв'язкова УПА Ольга Ільків святкує 100 років. Близько 25 років переслідувань, 14 років у радянських тюрмах суворого режиму і 100 років любові до України. Дякуємо за Ваш приклад для нашого покоління! Слава Україні! Слава Ользі Ільків", – написав мер Андрій Садовий на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, традиційно львів'янам, яким виповнюється сто років, на день народження з бюджету Львова надають одноразову матеріальну допомогу в розмірі 5 тис. грн, пам'ятну монету та вітальний лист від громади міста.

За заслуги перед державою та з нагоди 75-ї річниці створення УПА, місто та область спільно придбали Ользі Ільків квартиру у Львові.

Ольга Ільків народилась у 1920 році у Стрию на Львівщині. У грудні 1941 року вступила до ОУН. Була засуджена до 25 років ув'язнення. 14 років провела в радянських тюрмах. У 2008 році указом президента України Віктора Ющенка Ольга Ільків нагороджена Орденом княгині Ольги ІІІ-го ступеня.

Ольга Ільків
Ольга Ільків

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.