Мережа Район.in.ua запускає сайт про історію Волині

Видання Район.Історія публікуватиме історико-краєзнавчі матеріали

Видання Район.Історія, яке стало 28 сайтом мережі, публікуватиме краєзнавчі матеріали.

 

Колектив мав у планах відкрити проєкт, присвячений історичній тематиці, у другій половині 2020 року. Однак, нові обставини змусили редакцію поквапитися, аби аудиторія мережі Район.in.ua мала вдосталь цікавого контенту у період затяжного карантину.

"Район.in.ua – це не просто сайти, які публікують новини. Наші видання давно перетворилися на спільноти. Ми прагнемо, аби такою ж спільнотою став проєкт Район.Історія, де дослідники минувшини зустрінуться з її шанувальниками", – пояснює головна редакторка мережі Наталія Пахайчук.

Перший етап запуску сайту – це публікація архівних матеріалів про історію Волині, які виходили на усіх сайтах Район.in.ua впродовж п'яти років її існування. Уже доступні публікації за 2015-2016 роки, а також найсвіжіші доробки журналістів та дописувачів мережі.

Повний архів буде доступний упродовж тижня. В майбутньому видання покликане стати майданчиком для дискусій, ресурсом, який підіймає непрості питання і пояснює складні явища.

"Ми запрошуємо до співпраці та діалогу з читачами і професійних істориків, і краєзнавців-аматорів, і журналістів, які спеціалізуються на історичних темах", - розповіла Наталія Пахайчук.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.