Херсонський музей проведе віртуальну презентацію картин від ізраїльських художників

Виставка «Багатоликий Ізраїль», що готувалась до відкриття у Херсонському художньому музеї, відбуватиметься онлайн

У Херсонському художньому музеї імені Шовкуненка в межах світової ініціативи #MuseumFromHome презентують картини, подаровані ізраїльськими художниками, в режимі онлайн – повідомляє Укрінформ.

"На 25 березня ми планували відкриття виставки "Багатоликий Ізраїль", яка має складатися з нових надходжень музею – дарів професійних художників Ізраїлю. Проте через карантин ми вирішили розпочати її презентацію віртуально, сподіваючись, що незабаром зможемо відкрити виставку в музейних залах, як і планували", – йдеться в повідомленні.

До експозиції увійдуть 39 творів живопису і графіки (ксилографія, акварель), переданих Об'єднанням професійних художників Ізраїлю в дар Херсонському обласному художньому музею. Кураторка виставки Галина Подольська запропонувала присвятити проєкт 135-річчю від дня народження Шовкуненка, яке відзначали у 2019 році – процес передачі робіт розпочався саме минулого, ювілейного року, зазначають у музеї.

Щодо робіт ізраїльських художників, то у музеї встигли до карантинних заходів оформити подаровані картини (натягнули на підрамники, "одягли" у рами) і підготувати до виставки, а тепер чекають нагоди відкрити експозицію "наживо".

 

Як зазначають у музеї, це унікальне зібрання розширить уявлення гостей музею (онлайн зараз та пізніше "наживо") про минуле й сьогодення Ізраїлю як країни, зацікавленої в розвитку дружніх відносин з усіма молодими державами, що з'явилися на пострадянському просторі. Для Ізраїлю – в межах чинної моделі міжнародних відносин – це закономірно, оскільки кожен п'ятий громадянин цієї країни має коріння, яке міцно пов'язує його з містами та селами країн Східної Європи.

Познайомитися з роботами ізраїльських художників можна на сторінці музею у Facebook за хештегом #Багатоликий_Ізраїль.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.