В Англії знайшли "братську могилу" з жертвами глобальної епідемії. ФОТО

В Англії археологи виявили масову могилу жертв глобальної епідемії чуми, відомої як Чорна смерть. Масова могила розташована в абатстві Торнтон в графстві Лінкольншир.

Поховання, в якому знайдені останки 48 чоловік, є найбільшим серед подібних могил у сільській місцевості. Про це повідомляє УНІАН із посиланням на CNN.

 
Фото: Cambridge University

Всі жертви епідемії, включаючи 21 дитину віком від року до 17 років, були поховані протягом декількох днів, при цьому кожне тіло було обгорнуте в саван і лежить окремо згідно з церковним обрядом.

Аналіз ДНК, виділеної з зубів, підтвердив, що загиблі були заражені чумною паличкою Yersinia pestis.

Дослідники вважають, що хворі втекли з перенаселених міст і переповнених лікарень, однак це не врятувало їх від смерті в лікарні при абатстві.

 
Фото: Cambridge University

Чорна смерть забрала життя майже половини населення в Англії між 1348 і 1349 роками, тому відомо про безліч великих масових поховань того часу, що знаходилися в межах середньовічних міст. Однак археологи вперше виявили таку велику братську могилу, що відноситься до сільської громади.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.