У Британії на території школи розкопали цвинтар заможних людей. ФОТО

Археологи розкопали давньоримське кладовище на місці будівництва нової школи у містечку Сомертон, Велика Британія. Останки 50 людей датують між 43–410 роками після Р.Х.

Предмети у похованнях засвідчують велике багатство та статус небіжчиків, повідомляє Газета.UA із посиланням на The History Blog.

 
ФОТО: Wessex Archeology

Прямокутні могили викладали камінням та накривали кам'яними плитами. Це було дороговартісним та рідкісним типом поховання у римській Британії.

Поруч із скелетами знайшли кераміку, ювелірні вироби, артефакти з кісток, ймовірно, руків'я кинджалів. В середині одного з горщиків знайшли курячу кістку – залишки поховального ритуалу.

 
ФОТО: Wessex Archeology

Маленькі цвяхи, що залишились біля ніг, свідчили про наявність взуття. Положення голови однієї жінки вказувало, що під її голову підкладали подушку.

 
ФОТО: Wessex Archeology

Дослідники переконані, що всі люди жили та працювали на сусідній римській віллі. Археологи нещодавно знайшли її надвірну прибудову.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.