Уламки корабля XVI століття знайшли в центрі Стокгольма

У центрі столиці Швеції, в районі на схід від парку Кунгстредгорден, який кілька століть був заповнений водою, проходять роботи по зміцненню фундаменту одного з будинків XIX століття, що належить місцевому банку. Робітники натрапили там на залишки старовинного корабля.

Про це пише "Ліга".

Частини дерев'яного корпусу корабля знаходилися під двором будівлі.

 

Дослідники з'ясували, що судно називалося "Самсон" і було побудовано за наказом шведського короля Карла IX в кінці XVI століття.

"Самсон" був зроблений з сосни і досягав у довжину 30 метрів.

Відзначається, що знахідка незвичайна тим, що датована перехідною епохою між старим і новим суднобудуванням. Подібних прикладів археологи раніше не зустрічали.

В історичних архівах записи про "Самсона" закінчуються 1607 року.

"Корабель був покинутий на початку XVII століття. Ймовірно, всі рухомі об'єкти з нього зняли, а його залишили на березі. У цьому ж районі ми знайшли сміття, що залишилося від місцевих жителів того часу: монети, шматки скла і кераміки, а також глиняну кульку , який, можливо, був дитячою іграшкою ", - розповів археолог Філіп Тонемар.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.