Анатолій Хромов офіційно став головним архівістом країни

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук підписав розпорядження про призначення головою Державної архівної служби України

Документ, датований 27-м листопада, з'явився на сайті Камбіну.

 

"Призначити Хромова Анатолія Володимировича Головою Державної архівної служби України з дати початку фактичного виконання ним посадових обов'язків строком на п'ять років з оплатою праці відповідно до законодавства, встановивши випробування строком на три місяці", - йдеться в розпорядженні.

Довідково. Анатолій Володимирович Хромов — український історик, архівіст, поет. Народився на Одещині в 1985 році. Випускник історичного факультету Одеського національного університету імені Іллі Мечникова. Кандидат історичних наук. У 2008–2017 роках працював в Державному архіві Одеської області. Заступник директора Галузевого державного архіву Служби безпеки України (з 2018 року).

Нагадуємо, що Кабінет міністрів на засіданні 25 вересня звільнив із посади попередню голову Державної архівної служби України – Тетяну Баранову. Конкурс почався 25 вересня, заяви можна було подавати до 10 жовтня. 

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР