Італійська поліція розкрила велику мережу "чорних археологів". ВІДЕО

Італійські карабінери за допомогою Європолу та Євроюсту провели у листопаді масштабну операцію проти банди, яка протягом кількох років займалася незаконними археологічними розкопками в Калабрії на півдні країни.

Про це пише "Німецька хвиля".

 

В Італії, Великобританії, Німеччини, Франції та Сербії проведені 80 обшуків і 23 арешти, повідомив Корпус карабінерів в Римі. Операція була здійснена спільно з європейськими відомствами Європол і Євроюст.

У свою чергу міністр культури Італії Даріо Франческіні повідомив про успішне завершення великої операції з боротьби з переправленням незаконно добутих археологічних знахідок з Калабрії в Північну Італію і за кордон.

За даними Європолу та Євроюсту, було вилучено близько 10 тисяч археологічних об'єктів, а також матеріали, що використовуються для незаконних розкопок.

Ватажками банди вважаються два чоловіки з провінції Кротоні в віці 59 і 30 років. Як передбачається, на протязі багатьох років вони керували пошуками археологічних артефактів і розкопками, які велися, в числі іншого, за допомогою екскаваторів і детекторів металу.

Таким чином на чорний ринок потрапляло велике число старовинних ваз, ламп, статуеток, монет і прикрас. Вартість тільки конфіскованих предметів оцінюється в два мільйони євро.

За даними Reuters, в числі розграбованих контрабандистами археологічних пам'яток були поселення V-IV століть до нашої ери. Карабінери стежили за бандою з травня 2017 року з використанням дронів, а також прослуховування і відеоспостереження.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.