УІНП зняв ролик про кримський бліцкріг Болбочана. ВІДЕО

Вийшов черговий випуск проекту Українського інституту національної пам'яті "Істфакт", присвячений взяттю Криму українським військом

Про це повідомляє УІНП.

 

Тема Криму у зв'язку з російською анексією півострова останні роки набула особливого значення. І питанн "Чий Крим?" стало маркером розуміння політичної ситуації.

Між тим, ще сто років тому, хай і на короткий час, Крим став українським, отримавши вдячність і підтримку кримськотатарського населення, яке потерпало від більшовицьких репресій. Сталося це завдяки блискучій операції українського війська під командуванням полковника армії УНР Петра Болбочана, який за один день узяв надійно укріплений Сиваш і за два дні дійшов до Сімферополя.

Чому ж Болбочану довелося залишити Крим? Що взагалі відбувалося у той час в Україні і чому це не можна називати громадянською війною, як намагалися нас переконати радянські підручники? І які наслідки в історії України мала "Кримська операція" Болбочана? Про все це коротко, зрозуміло і доступно розповідає історик Володимир В'ятрович у черговому випуску програми "ІстФакт".

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.