У Львові до відкриття готують Музей міста. ВІДЕО

Музей міста планують відкрии у Львові в 2020 році.

Про це пише zaxid.net.

 

Музей буде розташований на площі Ринок у підвалах Ратуші. Зараз там триває ремонт, приміщення готують до того, щоби приймати відвідувачів і розміщувати там експозиції.

Музей міста не матиме постійної експозиції. Там по черзі презентуватимуть виставки на різні теми, пов'язані зі Львовом.

"Функція музею міста або інструменти, які він буде використовувати – це будуть змінні виставки. Це буде простір змінних виставок, довготривалих. Це будуть не такі короткотермінові виставки.

По суті, ми не будемо мати постійної експозиції. Щоразу ми будемо піднімати нові теми, пов'язані з містом", – розповіла начальниця відділу "Музей міста" Львівської міськради Тетяна Бей.

Кураторська група вже підготувала концепцію першої експозиції. Вона буде присвячена дитинству.

"Ми вирішили спробувати зрозуміти, якщо мова йде взагалі про пізнання міського простору, коли ж діти і як починають самостійно освоювати міський простір.

Тобто настає якийсь момент, коли дитина вже не мусить ходити, може не ходити за ручку з батьками, і їй дозволено самостійно вийти за межі двору", – додала учасниця кураторської групи проекту Наталія Дзюбенко.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.