Магазин не взяв журнал в продаж через карикатури на Гітлера і Сталіна

Карикатура на обкладинці журналу "Дилетант" зображує "весілля" Гітлера і Сталіна. Вперше вона була опублікована в жовтні 1939 року в газеті Washington Star.

Московський книжковий магазин "Молода гвардія" відмовився взяти в продаж свіжий номер історичного журналу "Дилетант", присвячений 80-річчю пакту Молотова - Ріббентропа. Причиною відмови стала історична карикатура на Гітлера і Сталіна на обкладинці видання.

 

Про це повідомив у своєму мікроблозі Twitter в четвер, 24 жовтня, один із засновників видання, головний редактор радіостанції "Ехо Москви" Алєксєй Вєнєдіктов, передає Німецька Хвиля.

В магазині заявили, що побоюються приписів за порушення закону про пропаганду нацистської символіки через свастику на карикатурі. Крім того, саму обкладинку визнали некоректною. "Вони надягли фату на Сталіна", - заявила представник магазину.

До слова, ця карикатура вже стала одним із приводів для судового рішення в Росії. Московський районний суду 9 лютого оштрафував на 1000 рублів адвоката з Чебоксар Юрія Іванова, який розмістив в своєму Facebook історичну статтю, ілюстровану карикатурою 80-річної давності.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.