У Києві відкрили вуличну виставку про історію українського війська. ФОТО

14 жовтня до Дня захисника України на Хрещатику відкрилася виставка «Воїни. Історія українського війська»

Про це повідомляє Український інститут національної пам'яті.

Виставка – оновлений проект УІНП, який презентує сучасні фото історичних реконструкторів у військових обладунках.

 

19 банерів виставки представляють однострої та зброю українських воїнів у різні історичні епохи, від часів Русі та Великого Князівства Литовського до сьогодення. Світлини супроводжує інформація про тип військових організацій, чисельність і озброєння військ, методи воєнного мистецтва та найвизначніші битви.

"Як напівжартома-напівсерйозно сказала одна з моїх колег, "Воїни повертаються на Майдан". І це глибоко символічно. Воїни повертаються – це те, що принципово і критично необхідно нині Україні.

Тут представлені воїни, яких з часів Русі намагаються приватизувати наші північні сусіди, які ставлять пам'ятники Анні Ярославні та князю Володимиру. Тут ми бачимо козацтво, яке так само впродовж століть намагалися представити холопами, розбійниками. Ми бачимо воїнів часів Української революції 1917-1921 років, воїнів УПА, яких так само намагалися дискредитувати з різних боків", - зазначила на відкритті Перший заступник Голови Українського інституту національної пам'яті Аліна Шпак.

 

На відкритті виставки виступили герої сучасної російсько-української війни: Герой України, начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Ігор Гордійчук, ветеран добровольчого батальйону "Січ" та полку поліції спеціального призначення "Київ" Ірина Цвілакомандирка батальйону "Госпітальєри", народна депутатка Яна Зінкевич. Також слово взяв відомий блогер і телеведучий Віталій Гайдукевич, який активно займається пропагандою нових підходів до патріотичного виховання в армії.

 

Виставка "Воїни. Історія українського війська" експонуватиметься на Хрещатику протягом місяця.

 

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.