В Єгипті знайшли поховання з безглуздими ієрогліфами

Біля некрополя в єгипетській Саккарі археологи знайшли поховання, які відрізняються від гробниць еліти суспільства Давнього Єгипту

Про це повідомляє Gazeta.ua з посиланням на Science Alert.

Науковці припускають, що це поховання робітників або тогочасного "середнього класу".

 
J. Dąbrowski/Polish Centre of Mediterranean Archaeology

"Більшість мумій, які ми виявили в останньому сезоні, були дуже скромними. Вони були піддані тільки основним процедурам бальзамування, загорнуті в бинти і поміщені просто в ями, вириті в піску", - пояснив єгиптолог Каміль Курашкевіч з Варшавського університету.

На кришці одного з саркофагів намалювали намисто та ієрогліфи. Точніше - імітацію ієрогліфів, абсолютно безглузду за змістом.

"Очевидно, ремісник, який намалював це, не міг читати, і, можливо, він намагався відтворити те, що бачив раніше. У будь-якому випадку, деякі з намальованих фігур не є ієрогліфічними знаками, і не утворюють зв'язного тексту", - підкреслив Курашкевіч.

Він назвав намальовані фігури бога смерті Анубіса "красиво незграбними". Бога-шакала зобразили в незвичайному відтінку синього, хоча зазвичай Анубіс забарвлений в чорний колір.

 
J. Dąbrowski/Polish Centre of Mediterranean Archaeology

Мумії показують, що звичайні люди здійснювали похоронні обряди, схожі на обряди багатіїв. Ці недавні знахідки можуть розповісти нам більше про розшарування єгипетського суспільства від 2-2,5 тисяч років тому.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.