У Франції знайшли шедевр епохи Відродження. Висів над плитою в квартирі

У квартирі однієї француженки знайшлася картина ранньої епохи Відродження, яку написав флорентійський живописець Чімабуе. Її назва - "Увінчування терновим вінцем". Вона висіла у жінки на кухні над плитою. Вартість картини становить від 4 до 6 млн євро.

Про це пише ТСН із посиланням на Daily Mail.

 
ФОТО: Associated Press

За даними експертів, які працювали із картиною, шедевром володіла жінка, що живе в місті Компьень на півночі Франції. Картина роками висіла в її будинку просто над плитою для приготування їжі. Власниця вважала, що це старовинна ікона, тож вирішила принести її на оцінку місцевим аукціоністам.

Мистецтвознавець Ерік Туркін заявив, що ціна складає від чотирьох до шести млн євро. "Увінчування терновим вінцем" представлять 27 жовтня в Аукціонному будинку в місті Санліс на півночі Франції.

Знайдена картина є фрагментом поліптиха, який датовано 1280 роком. Ймовірно, вона є частиною серії картин Чімабуе, яка відображає Страсті Христові і Розп'яття Христа. Справжнє ім'я творця Чімабуе – Ченні ді Пепо. Він жив у XIII – початку XIV століть.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.