Спецпроект

"Людина правди" на Заході. Фільм "Гарет Джонс" вийде в прокат у Північній Америці

Американська компанія Samuel Goldwyn Films купила права на прокат в Північній Америці україно-польсько-британської драми Агнешки Холланд "Гарет Джонс" (Mr.Jones).

Про це повідомляє "Новое время".

Політичний трилер розповідає про журналіста з Уельсу, який прибув в Радянський Союз в 1933 році й побачив зовсім іншу дійсність, ніж та, якою її подавала радянська влада. Під враженням від жахіть голоду в Україні, Гарет Джонс спробував розповісти про ситуацію через західну пресу.

У фільмі знялися Джеймс Нортон, Ванесса Кірбі та Пітер Сарсгаард.

"Mr. Jones - майстерний історичний трилер, який переніс мене в те місце і час, який рідко можна побачити на екрані, - цитує Variety Пітера Голдвіна, який вів переговори від імені Samuel Goldwyn Films. - Фільм розповідає про минуле, яке дуже нагадує сьогодення".

Світова прем'єра трилера про Голодомор в Україні "Гарет Джонс" відбулася 10 лютого на Берлінському кінофестивалі. В український прокат драма вийде 28 листопада. 

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.