Невідомі ескізи до "Маленького Принца" знайшлися у Швейцарії. ФОТО

На півночі Швейцарії знайшли кілька ранніх ескізів до всесвітньо відомого твору Антуана де Сент-Екзюпері "Маленький принц".

Ці малюнки викупив на аукціоні 30 років тому колекціонер і магнат Бруно Стефаніні, який помер минулого року. Інформація про знахідку з'явилася в місцевій газеті Landbote 15 серпня, повідомляє телеканал France24.

Ескізи зберігалися в папці з іншими роботами письменника в доброму стані в будинку м. Вінтертур кантону Цюрих. Серед паперів також був любовний лист Сент-Екзюпері до дружини.

 
Ескіз ілюстрації розмови Маленцького Принца з Лисом
 Stiftung für Kunst, Kultur und Geschichte, Winterthur, Switzerland

Сам письменник у 1915—1917 роках жив у Швейцарії, де ходив до школи в кантоні Fribourg.

Бруно Стефаніні був одним із найбільших колекціонерів Швейцарії, який до смерті назбирав 60 тисяч мистецьких робіт. У Вінтертурі він осів, щоб управляти своїми мистецькими активами.

Ескізи Сент-Екзюпері він придбав у 1986 році на аукціоні в м. Bevaix. Серед малюнків – зображення розмови Маленького Принца з лисом, п'яниці, який сидить на своїй планеті та відоме зображення удава, який з'їв слона.

 
Зустріч із п'яницею та удав, що проковтнув слона
 STIFTUNG FÜR KUNST, KULTUR UND GESCHICHTE, WINTERTHUR, SWITZERLAND

Як повідомляє Artnet News, ескізи знайшлися, коли після смерті Стефаніні в грудні 2018 року заснована ним організація – Фонд мистецтва, культури та історії – почала впорядковувати архів. Куратор фонду Елізабет Гроссманн розповіла, що Музей Вінтертура зв'яжеться з Бібліотекою Моргана в Нью-Йорку, США, де зберігаються оригінальні ескізи Сент-Екзпері, щоб поінформувати їх про знахідку.

ДОВІДКА:

"Маленький принц" – найвідоміший твір французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері, філософська казка про міжзоряну подорож хлопчика-принца з іншої планети. Письменник написав її в 1942 році в Нью-Йорку, а друком вона вийшла наступного року. Усього було продано 145 мільйонів примірників, перекладених 270 мовами.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.