Невідомі ескізи до "Маленького Принца" знайшлися у Швейцарії. ФОТО

На півночі Швейцарії знайшли кілька ранніх ескізів до всесвітньо відомого твору Антуана де Сент-Екзюпері "Маленький принц".

Ці малюнки викупив на аукціоні 30 років тому колекціонер і магнат Бруно Стефаніні, який помер минулого року. Інформація про знахідку з'явилася в місцевій газеті Landbote 15 серпня, повідомляє телеканал France24.

Ескізи зберігалися в папці з іншими роботами письменника в доброму стані в будинку м. Вінтертур кантону Цюрих. Серед паперів також був любовний лист Сент-Екзюпері до дружини.

 
Ескіз ілюстрації розмови Маленцького Принца з Лисом
 Stiftung für Kunst, Kultur und Geschichte, Winterthur, Switzerland

Сам письменник у 1915—1917 роках жив у Швейцарії, де ходив до школи в кантоні Fribourg.

Бруно Стефаніні був одним із найбільших колекціонерів Швейцарії, який до смерті назбирав 60 тисяч мистецьких робіт. У Вінтертурі він осів, щоб управляти своїми мистецькими активами.

Ескізи Сент-Екзюпері він придбав у 1986 році на аукціоні в м. Bevaix. Серед малюнків – зображення розмови Маленького Принца з лисом, п'яниці, який сидить на своїй планеті та відоме зображення удава, який з'їв слона.

 
Зустріч із п'яницею та удав, що проковтнув слона
 STIFTUNG FÜR KUNST, KULTUR UND GESCHICHTE, WINTERTHUR, SWITZERLAND

Як повідомляє Artnet News, ескізи знайшлися, коли після смерті Стефаніні в грудні 2018 року заснована ним організація – Фонд мистецтва, культури та історії – почала впорядковувати архів. Куратор фонду Елізабет Гроссманн розповіла, що Музей Вінтертура зв'яжеться з Бібліотекою Моргана в Нью-Йорку, США, де зберігаються оригінальні ескізи Сент-Екзпері, щоб поінформувати їх про знахідку.

ДОВІДКА:

"Маленький принц" – найвідоміший твір французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері, філософська казка про міжзоряну подорож хлопчика-принца з іншої планети. Письменник написав її в 1942 році в Нью-Йорку, а друком вона вийшла наступного року. Усього було продано 145 мільйонів примірників, перекладених 270 мовами.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.